شماره تماس دکتر لطفی فرد
 
 • سلام ،بعد از عمل دیسک کمر ،محل جراحی رو با چی شستشو بدیم بهتر هست

  ( اين سوال در 240 روز و 23 ساعت و 32 دقیقه پیش مطرح شد و 239 روز و 15 ساعت و 48 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  با مختصر بتادین شستشو شود و با گاز پاک و پانسمان شود
 • سلام دی عمل دیسکL ۴-۵ انجام دادم وتا الان درد نداشتم ولی دیشب پادرد شدید گرفتم وقتی وایستادم خوب شد ولی الان راه رفتنی توی پام یه چیز ی کشیده می شه وشش ماه قبل عمل پای چپم اینجوری می شدبعدا شدید شدایاالان من دیسک دوباره دارم چی کار کنم

  ( اين سوال در 247 روز و 15 دقیقه پیش مطرح شد و 239 روز و 16 ساعت و 10 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  سلام،لازمه ام آر آی مجدد کمری انجام بدید
 • سلام و خسته نباشید. من دختر ٣٣ ساله هستم. تومور هیپوفیز ١/۵ سانتی داشتم که از بینی عمل کردم. عصب چشمم ٢/۵ ماه فشرده بود و دید میدانی م کم شده بود هردوچشمم از گوشه های خارج. بعد عمل کردم. الان ۴ ماه از عمل گذشته و دیدمیدانیم هیچ بهبودی نداشته. میخواستم بدونم که درست میشه این مشکل ؟ دکتر چشم معاینه کردن و کفتن که آتروفی نشده و فقط در فشار بوده. دارویی برای بهبودی وجود داره ؟ لطفا منو راهنمایی کنید که چه کارهایی انجام ندهم تا فشار بهش نیاد و خوب بشه؟ الان 10 روزه که چشمام درد دارن. ممکنه برای بدترشدن باشه؟ امپول نوروبیون گفتن 6 تا بزنم موثره؟ من خیلیییییی ناراحتم و هر روز فقط گریه میکنم توروخدا نگید که درست نمیشه مرسی واقعا

  ( اين سوال در 256 روز و 10 ساعت و 12 دقیقه پیش مطرح شد و 253 روز و 15 ساعت و 9 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  لازمه ام آر آی مجدد انجام بدید که میزان تخلیه تومور مشخص شود اگر تومور ترشح کننده هورمونی است لازمه داروی متناسب استفاده شود
 • باسلام. مدت سه سال هست که در ناحیه پا دچار درد سراسری اعصاب پا هستم که با مراجعه های مختلف به نتیجه ای نرسیدم. باتوجه به تصادفی که چندسال پیش داشتم و در ناحیه گردن دچار تروما شدم می خواستم بدونم که آیا این درد می تواند از آنجا نشات گرفته باشد یا خیر..؟ ضمنا با ماساژ دادن اعصاب کف دستم درد پا آرام می شود.

  ( اين سوال در 261 روز و 21 ساعت و 51 دقیقه پیش مطرح شد و 253 روز و 15 ساعت و 11 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  اگر آسیب نخاعی گردنی نداشته باشید منشا از گردن نیست و لازمه نوار عصب پاها انجام بدید
 • سلام جناب دکتر. برادر من شغلش جوریه که نیاز به خم و راست شدن و کار فیزیکی داره و مدت ها درد کمر داشته و اخیرا بر اثر شدت درد بخش انتهایی ستون فقرات و درد شدید پا ، زمین گیر شده و به شدت از درد رنج می بره .فعلا دکتر براش استراحت مطلق تجویز کرده ولی با این وجود دردش کم نشده. لطفا در خصوص نحوه خوابیدن، نوع تشکی که باید استفاده کنه و نوع تغذیه و کارهایی که باید و یا نباید انجام بده تا کمی دردش تسکین پیدا کنه و بتونه حداقل از سر جاش بلند بشه راهنمایی بفرمایید.با سلام جناب دکتر. برادر من شغلش جوریه که نیاز به خم و راست شدن و کار فیزیکی داره و مدت ها درد کمر داشته و اخیرا بر اثر شدت درد بخش انتهایی ستون فقرات و درد شدید پا ، زمین گیر شده و به شدت از درد رنج می بره .فعلا دکتر براش استراحت مطلق تجویز کرده ولی با این وجود دردش کم نشده. لطفا در خصوص نحوه خوابیدن، نوع تشکی که باید استفاده کنه و نوع تغذیه و کارهایی که باید و یا نباید انجام بده تا کمی دردش تسکین پیدا کنه و بتونه حداقل از سر جاش بلند بشه راهنمایی بفرمایید.با تشکر

  ( اين سوال در 265 روز و 1 ساعت و 15 دقیقه پیش مطرح شد و 253 روز و 15 ساعت و 12 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  لازمه ام آر آی ستون فقرات انجام بدهند تشک طبی فنری و تختخواب توصیه میشود
 • با عرض سلام و خسته نباشید. گزارش ام آر آی از کمر بنده به شرح زیر است: Findings: Vertebral bodies, posterior elements and their alignment appear normal Disc dehydration at entire lumbar disc spaces is seen At L5-S1 level annular disc bulging is seen At L4-5 level right eccentric protruded disc and hypertrophy of facet joints is seen At L1-2 level wide based disc protrusion depicted The rest of disc spaces appear normal No abnormality is noted in the lower cord , conus medullaris and cauda equina مشکل کمردردم به هنگام ساکن ایستادن چیست؟ با سپاس

  ( اين سوال در 276 روز و 20 ساعت و 2 دقیقه پیش مطرح شد و 253 روز و 15 ساعت و 15 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  ناشی از آرتروز و دیسک کمری هست که لازمه نرمشهای ستون فقرات و آب درمانی انجام بدهید در صورت عدم بهبود مراجعه کنید
 • با سلام دکتر من مریض خودتون هستم تقریبا یک ماه پیش به علت کمر درد شدید مزاحمتون شدم و بعد ام ار ای فرمودین دیسک خفیف بیرون زده و بین مهره 4 و 5 فاصله افتاده و ملتهبه به علت مشغله بالای کاری نمیتونم برای استخر واقعا وقت بذارم داروهای شمام ک بیشتر کلیسیم و ویتامین بود تموم شده چند وقتیست ک یکی از دوستان قرص حب رازی به من معرفی کردن ک به شدت بیرون روی میاره حتی با خوردن 8 ساعت یک دونه ک دکتر گیاهی گفته به مرور باید به تعداد 24 تا در روز برسه ولی من با همین 3 تا در روز ب شدت بیرون روی پیدا میکنم نمیدونم با 24 تا چه بلایی سرم میاد اگه لطف کنین ایا این قرص کمکی میکنه و بهبود یا نه چون بروشور هم نوشته برای دردهای مفاصل کمر درد و. ... راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  ( اين سوال در 282 روز و 1 ساعت و 23 دقیقه پیش مطرح شد و 253 روز و 15 ساعت و 58 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  خیر تاثیر زیادی ندارد و عوارض داشته برای شما بهتره از قرص های اثبات شده تری مثل تریپل فلکس یا پیاسکلیدین برای 6 ماه استفاده کنید
 • با سلام..بنده از مغزم ام آر آی گرفتم..تشخیص داده شده ک یک کیست ابکی ک آراکنویید تشخیص داده شده در پشت سرم وجود داره..اما خوشبختانه ن سردرد دارم نه سرگیجه..البته گفتن بزرگه و مادرزادیه...میخواستم بپرسم حتما عمل لازمه؟؟؟عمل نکنم آیا خطر سازه؟؟؟؟

  ( اين سوال در 297 روز و 20 ساعت و 25 دقیقه پیش مطرح شد و 253 روز و 15 ساعت و 17 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  اگر علایمی مثل سردرد یا تشنج یا ضعف ندارید احتیاجی به عمل نیست از ورزشهای سنگین و ضربه به سر پرهیز کنید
 • سلام آقای دکتر خسته نباشید وممنون از شکیبایی که به خرج میدین وپاسخگوی سوالات هستید پسر9ساله من کیست آراکنویید داره ومن تازه متوجه شدم وبه خیلی ازپزشکان مراجعه کردم وهمه گفتن جون علامت نداره واذیتش نمیکنه کاری بهش نداریم فقط گاهی اوقات میگه سرم دردمیکنه میخواستم ببینم ام ارای هرچندسال یکبادباید تکراربشه وآیا این کیست درآینده بزرگ نمیشه ومشکلی ایجادنمیکنه ؟؟نمیشه الان جراحیش کرد؟

  ( اين سوال در 299 روز و 22 ساعت و 50 دقیقه پیش مطرح شد و 253 روز و 16 ساعت و 11 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  هر دو یا سه سال بسته به اینکه آیا رشد داشته یا نه و اگر کوچک باشد و بدون علامت احتیاج به اقدام خاصی ندارد
 • سلام ،حدود شش سال پیش چیز سنگینی رو بلند کردم،بعد از اون کار هر وقت کار سنگینی میکردم یا حتی جارو برقی می‌کشیدم دچار کمردرد میشدم جوری که نمیتونستم راه برم ولی این درد بعد از ده دوازده ساعت خوب میشد،درد کمرم الان بدتر هم شده جوری که بیشتر وقتا بخصوص وقتی فعالیتم زیاده و می‌ایستم،بعدش وقتی به پشت دراز می‌کشم یا حتی لم میدم کمردرد میگیرم و به سختی سرپا می‌ایستم و طول می‌کشه تا تعادلم حفظ کنم و راه برم،کمتر از یکسال هم میشه که عضلات ساق پام درد میکنه (البته حدود چند ماهی کارم طوری بود که دایم سراپا بودم)و زود پاهام خسته میشه بخصوص بعد از حمام کردن، گاهی هم پاهام دچار خارش و گزگز میشه،این درد با ایستادن بدتر میشه و پشت پاهام کمی رگهای سطحی واریس ایجاد شده،وقتی سر پا می‌ایستم احساس درد در رگهای پشت زانو دارم ،گاهی هم رگهای پاهایم دچار سوزش میشه،گاهیاحساس میکنم رگهای پاهایم گره گره و سفت میشه الانم حدود یکهفته میشه گاهی احساس درد در باسن سمت راستم دارم،به پزشک داخلی هم که مراجعه کردم بعلت کمبود آهن کپسول فروفورت دیودنال تجویز کرد و قرص کلسیم استئوکینون و ب12 و ویتامین دی و امگا اچ3تجویز کرده که یک هفته است مصرف میکنم، بنظر شما من چه مشکلی دارم؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  ( اين سوال در 319 روز و 3 ساعت و 44 دقیقه پیش مطرح شد و 253 روز و 16 ساعت و 13 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  شما احتمالا دچار بیماری دیسک کمری هستید لازمه ام آر آی کمری انجام بدید
 • باسلام وخسته نباشید وعرض تشکرازشماجناب آقای دکتر که دلسوزانه وصمیمانه به تمامی سوالات پاسخ میدهید .آقای دکتربنده بارها به شماپیام داده وپاسخ هم گرفتم واماسوالم اینه که پسرم 9ساله وکیست آراکنویید بدون علامت داره وتاحالابه پزشکان زیادی مراجعه کردم وخداروشکرهمه وازجمله خودشمافرمودین نگران کننده نیست فقط اینکه هرکدام ازپزشکان نظرواحدی درنظرواحدی درموردام آرای نداشتندبنظرشما هرچندوقت یکباربرای ام آرای مراجعه کنیم ؟؟الان مهر96متوجه کیست شدیم آیانیازالان دوباره ام ارای بدیم یانه ؟؟؟

  ( اين سوال در 329 روز و 15 ساعت و 44 دقیقه پیش مطرح شد و 253 روز و 16 ساعت و 17 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  میتوانید مهر 97 انجام بدید و اگر اندازه آن تغییری نداشت سه سال بعد مجدد انجام بدید
 • با سلام خدمت شما.. همسرم در اثر یک اتفاق سر درد شدیدی گرفت و بالاتر از گوشش یکی از رگاش پاره شد و از گوشش خون اومد.. وقتی از از سرش عکس گرفته بود بهش اینو گفتن که یکی از رگهای سرت پاره شده و باید داروی امی تریپتلین مصرف کنی دوز۲۵ هر روز چهار عدد.. روز دو عدد شب هم دو عدد به ندت یک ماه.. و بعداز یک ماه میتونه فقط شبها مصرف کنه دو عدد رو.. اقای دکتر خطری تهدیدش میکنه ایا؟؟ و تا چه مدت باید این دارو رو مصرف کنه و اگه مصرف نکنه چه اتفاقی میوفته.. ایا سکته مغزی شده بود؟؟؟ متاسفانه همسرم نمیخواد دکتر بره و واسه همین من مزاحم وقت شما شدم.. خیلی خیلی ممنون میشم اگر جواب بدی.. در ضمن همسرم ۳۵ سالشونه.. ممنون

  ( اين سوال در 338 روز و 20 ساعت و 22 دقیقه پیش مطرح شد و 253 روز و 16 ساعت و 19 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  لازمه آنژیوگرافی عروق مغزی انجام شود جهت بررسی بیماریهای احتمالی عروق مغزی
 • با سلام و خسته نباشید، حدود 3 ماه پیش، خواهر زاده ام که یه پسر 5 ساله است، یه عمل جراحی روی مهره 5 کمرش انجام داد و یه تومور خوش خیم رو خارج کردن. دکتر از نتیجه عمل بسیار راضی بودن اما الان دردهاش دوباره شروع شده حتی خیلی شدید تر از قبل عمل! خیلی نگرانیم. آیا تومور دوباره عود کرده؟ ممنون از شما...

  ( اين سوال در 348 روز و 22 ساعت و 30 دقیقه پیش مطرح شد و 253 روز و 16 ساعت و 21 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  امکان عود با توجه به نوع تومور هست لازمه ام آر آی با تزریق انجام دهند
 • با سلام خدمت دکتر اینجانب یک کیست پورانسفالی همراه با گلیوز محیطی در ناحیه میدل کرانیال فوسا سمت چپ دارم به اندازه ۲ در ۳ سانتی متر که باعث ضعف کلی بدن حالت تهوع سرگیجه سردرد لرزش داخلی بدن ولرزش چپ مغز و دوبینی و توهم بویایی که بوی نجاست وسوختگی احساس میکنم . این کیست به علت ضربه مغزی که سه سال پیش داشتم ایجاد شده . ممنون میشم راهنمایی کنین که نیاز به جراحی دارد یا نه

  ( اين سوال در 361 روز و 21 ساعت و 22 دقیقه پیش مطرح شد و 253 روز و 16 ساعت و 22 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  خیر این حالات شما ناشی از ضربه مغزی و آسیب نسج مغزی بوده و ارتباطی با کیست کوچک شما ندارد و احتیاج به جراحی نیست
 • با سلام من یک دختر 18 ساله هستم . مدتیست دچار یک حالت عجیب میشم . مثلا در خانه ، حمام ، مهمانی ، یا حتی درس خواندن هستم که ناگهان ضربان قلبم خیلی خیلی خیلی بالا میرود و به اصطلاح ته دلم خالی میشود و حس میکنم از مکانی هستم جدا میشم و نمی فهمم کجا هستم . هوشیاری ام کم میشود و خیلی خوب متوجه اطرافم نمیشوم. دست و پاهایم بی حس میشود . این حالت به 5 ثانیه هم نمی کشد اما من تا یکی دو ساعت بعد دچار بی حالی شدید هستم و فقط باید بخوابم یا استراحت کنم تا دوباره حالم خوب شود. دکترها هر کدام یک چیز میگویند . دو دکتر مغزواعصاب وقتی نوار مغزم را دیدند گفتند دچار تشنج نهفته و خفیف هستی و چند دکتر روانپزشک گفتند به پانیک مبتلا هستم . من واقعا نمی دونم باید چکار کنم . خواهش می کنم کمکم کنید

  ( اين سوال در 2 روز و 21 ساعت و 13 دقیقه پیش مطرح شد و 253 روز و 15 ساعت و 6 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  دچار تشنج هستید لازمه داروهای ضد تشنج مناسب تحت نظر نورولوژیست استفاده کنید
 • با سلام چند ماهه دچار گیجی و منگی سر شده ام همراه با سردرد و حالت تهوع بعضی موقع ها لطفا راهنمایی کنید ممنون!

  ( اين سوال در 9 روز و 13 ساعت و 39 دقیقه پیش مطرح شد و 253 روز و 15 ساعت و 8 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  لازمه بررسی ام آر آی و آزمایش چربی خون و کم خونی بدید
 • اقاي دكتر سلام سال نو مبارك سال٩٠ من در پاهام احساس برق گرفتگي داشتم. كه تقريبا هر يه ساعت يه بار طول رخ ميداد كه در نهايت به شكمم ميرسيد پيش سه دكتر رفتم و تست هاي( mri گردن، نخاع و مغز- تست نوار عضله و عصب، تست نخاع و ازمايش خون رو انجام دادم) در نهايت همه سالم بودن ققط بين مهره ٤ و ٥ ديسكم بيرون زده بود. به من استخر و سيتالوپرام و كلرديازپىكسايد تجويز كردن و منو به دكتر روانپزشك فرستادن كه ايشون وسواس فكري تشخيص دادن. حالا چند روزي ست كه پاي راستم يه حالت خاصي داره كه اصلا نميدونم چيه( نه بي حسي نه مور مور نه گز گز) فقط يه جوريه. ضمن اينكه گاهي حس ميكنم بعضي نقاط بدنم مور مور ميشه. حالا دو شبه كه اين حس برق گرفتگي يك بار در روز وقتي دراز كشيدم رخ ميده. البته وقتي سرگرم هستم هيچ نشانه اي در بدن ندارم. به نظرتون بايد مجدد ام اس رو بررسي كنم؟؟ ممنون از راهنماييون الان دكتري پيدا نكردم كه مراجعه كنم

  ( اين سوال در 11 روز و 22 ساعت و 28 دقیقه پیش مطرح شد و 9 روز و 16 ساعت و 37 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  بیشتر به نظر مشکل عصبی هست ولی توصیه به ام آر آی مغزی میشود
 • با سلام من از حدود دوسال پیش متوجه دیسک کمر شدم و اکنون نزدیک به شش ماه است که در راه رفتن احساس درد شدیدی در پایه چپم میکنم درحدی که نمیتوانم زیاد راه بروم ام ار ای کمرم هم نشون میده دیسکم به نخاع فشار وارد میکنه و مهره پنجم بیشتر دچار آسیب شده میخاستم ببینم ایا بدون عمل امکان خوب شدن وجود دارد؟(با توجه به اینکه دوماهه فقط دارم استراحت میکنم و استخر میرم و ورزشای کمرو انجام میدم)

  ( اين سوال در 19 روز و 19 ساعت و 37 دقیقه پیش مطرح شد و 9 روز و 16 ساعت و 40 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  احتمال خوب شدن بدون عمل در مورد شما که حدود دو سال درگی هستید پایین هست و لازمه عمل انجام شود
 • سلام ببخشید جناب دکتر نتیجه ام ارای مغز پدرم رو خدمتتون میفرستم اگر شد نظرتون رو بفرمایید.سپاس.few non-specified abnormal signal foci are seen at bilateral deep peri-ventricular white matter.mucosal thickening is noted at right frontal sinus & ethmoidal air cells.the white & gray matter in both hemispheres show normal signal intensity without mass lesion. the lateral 3rd &4. ventricles are normal in size & shape without midlineshift. the brain stem and both cerebellum are okay. pituitary gland is intact. orbits and chiasm are unremarkable. no abnormal enhancent after gd is noted.

  ( اين سوال در 29 روز و 18 ساعت و 43 دقیقه پیش مطرح شد و 9 روز و 16 ساعت و 41 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  لکه های ریز متعدد در مغز رویت شده که معمولا در سنین بالاتر ناشی از فشار خون مزمن هست
 • یک بار از سی تی اسکن استفاده کردم و بعدش متوجه شدم خیلی خطرناک و سرطان زا است لطفا من رو راهنمایی کنید آیا با یک بار استفاده دچار سرطان میشویم

  ( اين سوال در 38 روز و 22 ساعت و 14 دقیقه پیش مطرح شد و 9 روز و 16 ساعت و 44 دقیقه قبل به اين سوال پاسخ داده شده است )
  خیر موردی ندارد

مشاوره و طرح سوال

اگر مایل به مشاوره هستید جهت طرح سوال و دریافت پاسخ اینجا کلیک کنید.

سئوالات پرسیده شده توسط دکتر لطفی فرد سئوالات پاسخ داده شده توسط دکتر لطفی فرد

 

ساعات کار مطب

شنبه                    19:00 - 16:00
دوشنبه                19:00 - 16:00
چهارشنبه             19:00 - 16:00

آدرس مطب و تلفن

تهران - ولیعصر - توانیر - روبروی بیمارستان دی - ساختمان پزشکان دی - طبقه دهم
88873994 21 98+
09303243822
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید